Jóga pro děti

Hravou jógou k radosti z pohybu

Má cesta k józe s dětmi

Při svých studiích mě osud nasměroval ke skvělé lektorce dětské jógy Hance Luhanové a její Lali józe. Absolvovala jsem pár jejích kurzů a začala v roce 2011 cvičit s dětmi ve školce. 

Hravě a vesele, ale i tiše a do hloubky

Lekce jsou hravé, veselé, ale i tiché a v hlubším ponoru. Lekce začínají mantrou Óm, uvítací jógovou básní a pak se přenášíme do světa jógových her, kde používám mnoho materiálů od Lali jógy. 

Opakujeme a prohlubujeme jógové znalosti a provedení asán, pomocí básní, obrázků i písní. Praktikujeme i dětské masážní relaxace, kdy děti hravou formou masírují kamaráda/kamarádku. Na konci lekce děti meditují při řízené meditaci a při hře na libozvučné nástroje. Společně pak sdílíme prožitky při meditaci a poté společně zpíváme mantry. 

Rozvíjení přirozené pružnosti dětí

U dětí je krásně vidět, jak jejich tělo ukazuje daleko menší zatíženost než u dospělých. 

Co v józe s dospělými musíme někdy velmi těžce odpraktikovat, je u pohybu dětí snadné a přirozené. Tělo je ještě uvolněné, ohebné a mysl otevřená. Sdílení beze strachu a nadšení z pohybu je něco, co v dětské společnosti vždy najdu a miluji to.

Lekce jógy pro děti

Nyní lekce dětské jógy nabízím pouze jako jednorázovou lekci (ochutnávku) do MŠ a ZŠ nebo jako program při jógových pobytech. Při pravidelných lekcích se setkáváme v menších skupinkách do 15 dětí, ale je možné si objednat program i pro celou školu.

Jóga pro děti Veronika Gelnarová
TOP